فهرست بستن

هیچ کس نمی داند چرا حباب های ارواح در آسمان وجود دارد – ستاره شناسان هیجان زده هستند

هیچ کس نمی داند چرا حباب های ارواح در آسمان وجود دارد – ستاره شناسان هیجان زده هستند

در سپتامبر 2019 ، همکار من آنا کاپینسکا یک سخنرانی ارائه داد که اشیا interesting جالبی را که هنگام مرور داده های نجومی رادیویی جدید پیدا کرده بود ، نشان داد. او شروع به مشاهده اشکال بسیار عجیب و غریب کرده بود که به راحتی نمی توانست با هر نوع شی شناخته شده ای متناسب باشد.
در میان آنها ، که توسط آنا به عنوان WTF برچسب خورده بود ، تصویری از یک دایره شبح انتشار رادیو بود که مانند حلقه دود کیهانی در فضا آویزان شده است. هیچ یک از ما قبلاً چیزی شبیه به آن ندیده بودیم و نمی دانستیم که این چیست. چند روز بعد ، همکار ما امیل لنس مورد دوم را پیدا کرد ، حتی شبح تر از آنا.
ارواح ORC1 (فاز آبی / سبز) ، در پس زمینه کهکشان ها در طول موج های نوری. یک کهکشان نارنجی در مرکز ORC وجود دارد ، اما ما نمی دانیم که این بخشی از ORC است یا فقط یک تصادف تصادفی است. تصویر توسط B byrbel Koribalski ، بر اساس داده های ASKAP ، با تصویر نوری از [Dark Energy Survey] (https://www.darkenergysurvey.org) ، نویسنده ارائه شده است
آنا و امیل در حال بررسی تصاویر جدید از مشاهدات آزمایشی ما برای پروژه تکامل نقشه جهان (EMU) بودند که با تلسکوپ انقلابی جدید آلیاژ کیلومتر مربع استرالیا (ASKAP) CSIRO ساخته شده اند.
EMU قصد دارد با جسارت قسمتهایی از جهان را که قبلاً هیچ تلسکوپی در آن نرفته است ، کاوش کند. این کار را می تواند انجام دهد زیرا ASKAP می تواند قسمتهای وسیعی از آسمان را خیلی سریع بررسی کند ، تا عمقی که قبلاً فقط در مناطق کمی از آسمان رسیده بود ، کاوش کند و به ویژه نسبت به اجسام ضعیف و منتشر مانند اینها حساس باشد.
من پیش بینی کردم چند سال پیش این کشف ناشناخته احتمالاً کشف های غیرمنتظره ای خواهد داشت که من آنها را WTF نامیدم. اما هیچ یک از ما انتظار نداشتیم که به این سرعت ، چیزی غیرمنتظره را کشف کنیم. به دلیل حجم عظیم داده ها ، من انتظار داشتم که اکتشافات با استفاده از یادگیری ماشین انجام شود. اما این اکتشافات با کره چشم خوب به سبک قدیمی انجام شده است.
[بخوانید: نحوه ساخت موتور جستجو برای داده های جنایی ]
ORC های شکار
تیم ما بقیه داده ها را با چشم جستجو کرد و ما چند مورد دیگر از حباب های مرموز گرد را پیدا کردیم. ما آنها را ORC نامیدیم که مخفف "محافل رادیویی عجیب" است. اما سوال اصلی ، البته این است: "آنها چه هستند؟"
در ابتدا ، ما به یک مصنوعات تصویربرداری مشکوک بودیم که شاید توسط یک خطای نرم افزاری ایجاد شده باشد. اما خیلی زود با استفاده از تلسکوپ های رادیویی دیگر واقعی بودن آنها را تأیید کردیم. ما هنوز نمی دانیم که آنها چقدر بزرگ یا دور هستند. آنها می توانند اجسامی در کهکشان ما باشند ، شاید چند سال نوری در عرض داشته باشند ، یا ممکن است در جهان فاصله داشته باشند و شاید میلیون ها سال نوری در عرض داشته باشند.
وقتی به تصاویر گرفته شده توسط تلسکوپ های نوری در موقعیت ORC نگاه می کنیم ، چیزی مشاهده نمی کنیم. حلقه های انتشار رادیویی احتمالاً توسط ابرهای الکترون ایجاد می شود ، اما چرا ما چیزی را در طول موج های مرئی نور نمی بینیم؟ ما نمی دانیم ، اما پیدا کردن یک معما مانند این رویای هر ستاره شناس است.
ما می دانیم که آنها چه نیستند
ما چندین احتمال را برای احتمال وجود ORC رد کرده ایم.
آیا آنها می توانند بقایای ابرنواختر باشند ، ابرهای آوار مانده هنگام ترکیدن ستاره ای در کهکشان ما؟ نه. آنها از بسیاری از ستاره های راه شیری فاصله دارند و تعداد آنها بسیار زیاد است.
آیا ممکن است این حلقه ها ، حلقه های انتشار رادیو باشند که در کهکشانهایی که تحت انفجارهای شدید تشکیل ستاره قرار دارند ، دیده می شود؟ دوباره ، نه ما هیچ کهکشان زیربنایی را نمی بینیم که میزبان شکل گیری ستاره باشد.
آیا آنها می توانند لوب های عظیم انتشار رادیویی باشند که در کهکشان های رادیویی مشاهده می کنیم ، ناشی از بیرون آمدن جت های الکترون از اطراف یک سیاهچاله فوق عظیم؟ بعید است ، زیرا ORC ها برخلاف ابرهای درهم و برهم که در کهکشان های رادیویی می بینیم ، کاملاً مشخص و مدور هستند.
آیا آنها می توانند حلقه های انیشتین باشند ، که در آن امواج رادیویی از یک کهکشان دوردست توسط میدان گرانشی خوشه کهکشان ها به یک دایره خم می شوند؟ هنوز هیچ. ORC ها بیش از حد متقارن هستند و خوشه ای را در مرکز آنها نمی بینیم.
یک رمز و راز واقعی
در مقاله خود درباره ORC ، که در انتشارات انجمن نجوم استرالیا منتشر می شود ، همه احتمالات را بررسی می کنیم و نتیجه می گیریم که این لکه های معمایی شبیه چیزی نیست که ما قبلاً در مورد آن بدانیم.
بنابراین ما باید چیزهایی را کشف کنیم که ممکن است وجود داشته باشند اما هنوز مشاهده نشده اند ، مانند موج شوک گسترده ناشی از انفجار در کهکشان دور. چنین انفجارهایی ممکن است ارتباطی با انفجارهای سریع رادیویی یا برخورد ستاره نوترونی و سیاهچاله ها داشته باشد که امواج گرانشی را ایجاد می کنند.
یا شاید آنها کاملاً چیز دیگری باشند. دو دانشمند روسی حتی پیشنهاد کرده اند که ORC ممکن است "گلو" سوراخ های کرم در فضا-زمان باشد.
از تعداد انگشت شماری که تاکنون یافته ایم ، تخمین می زنیم حدود 1000 ORC در آسمان وجود داشته باشد. همکار من Bärbel Koribalski خاطرنشان كرد كه جستجو در حال حاضر با استفاده از تلسكوپها در سراسر جهان براي يافتن ORC هاي بيشتر و درك علت آنها انجام شده است.
این یک کار دشوار است ، زیرا ORCS بسیار ضعیف است و یافتن آن دشوار است. تیم ما در حال ایده پردازی از همه این ایده ها و موارد دیگر است ، به امید لحظه eureka که یکی از ما ، یا شاید شخص دیگری ، ناگهان برق الهاماتی داشته باشد که معما را حل کند.
یک زمان هیجان انگیز برای ما است. بیشتر تحقیقات نجومی در جهت پالایش دانش ما از جهان یا آزمایش نظریه ها است. به ندرت این چالش را پیدا می کنیم که بر روی نوع جدیدی از اشیا which که کسی قبلاً آن را ندیده است ، برخورد کنیم و سعی کنیم بفهمیم چه چیزی است.
آیا این یک پدیده کاملا جدید است ، یا چیزی است که ما قبلاً در مورد آن می دانیم اما به شکلی عجیب به آن نگاه کرده ایم؟ و اگر واقعاً کاملاً جدید است ، چگونه این درک ما از جهان را تغییر می دهد؟ این فضا را تماشا کنید!  مکالمه
این مقاله توسط ری نوریس ، استاد دانشکده علوم ، دانشگاه وسترن سیدنی در مجله The Conversation تحت مجوز Creative Commons بازنشر شده است. مقاله اصلی را بخوانید.

در ادامه بخوانید:

در اینجا پنج ایده عالی برای هدیه تعطیلات برای عاشق طراحی در زندگی شما آورده شده است