فهرست بستن

نخست وزیر خان با خانواده های قربانیان کشتار ماچ در کویته – پاکستان دیدار می کند

نخست وزیر خان با خانواده های قربانیان کشتار ماچ در کویته – پاکستان دیدار می کند

نخست وزیر عمران خان روز شنبه با خانواده های داغدیده قربانیان کشتار ماچ دیدار کرد. این دیدار در دانشگاه زنان سردار بهادرخان در کویته برگزار شد.

منبع: توییتر

این دیدار پس از توافق بین معترضین و دولت در روز گذشته انجام شد و اعلام شد که اجساد معدنچیان کشته شده ذغال سنگ که در انتظار تحصن برای تدفین بودند ، در حالی که خانواده های آنها تحصن می کردند ، به خاک سپرده خواهند شد.

نخست وزیر در این دیدار به خانواده هایی که عزیزان خود را در این حادثه دلخراش از دست داده اند تسلیت گفت و آنها را مطمئن ساخت که دولت در کنار جامعه هزاره خواهد ایستاد.

قفل بین معترضین و دولت:

خانواده های قربانیان از دفن عزیزانشان خودداری کرده بودند تا اینکه نخست وزیر با آنها ملاقات کرد و با تابوتهایی در حومه کویته تحصن کرد. تحصن به مدت شش روز ادامه داشت تا اینکه پس از نخست وزیر توافق حاصل شد ، طی مراسمی دیروز برای راه اندازی اداره مناطق ویژه فناوری در اسلام آباد ، گفت: "از این طریق نخست وزیر هیچ کشوری را سیاه نمایی نمی کند."

وی از جامعه هزاره خواست كه دفن عزیزان خود را به تعویق نیندازد و گفت اگر امروز معدنكاران ذغال سنگ كشته شده امروز دفن شوند امروز از كوته دیدار خواهد كرد.

حادثه:

این حادثه غم انگیز در تاریخ 3 ژانویه پس از حمله افراد مسلح به معدنچیان ذغال سنگ در یک مزرعه ذغال سنگ در منطقه بولان بلوچستان و کشته شدن 10 نفر از عوامل حمل و نقل متعلق به جامعه هزاره رخ داد.

.