فهرست بستن

علائم غیرمعمول ویروس کرونا: اسهال ، انگشتان پا COVID

علائم غیرمعمول ویروس کرونا: اسهال ، انگشتان پا COVID

از دست دادن شنوایی

محققان در حال بررسی ارتباط احتمالی بین COVID-19 و کاهش شنوایی هستند. چندین گزارش بیمارانی را گزارش می کند که با شنوایی همزمان با تشخیص COVID-19 روبرو شده اند. اغلب این مسائل ، شامل وزوز گوش ، یا زنگ زدن در گوش ، حتی پس از فروپاشی علائم دیگر بیماری نیز ادامه دارد.

ویروس SARS-CoV-2 همچنین در گوش میانی بیماران COVID-19 تشخیص داده شده است ، همانطور که در جراحی گوش و حلق و بینی JAMA گزارش شده است – جراحی سر و گردن. با وجود چندین ویروس دیگر که باعث کم شنوایی می شوند ، نویسنده متناظر این مطالعه ، C. Matthew Stewart ، MD ، گفت که یافته ها برخی نگرانی ها را ایجاد می کند.

"اگر یک عفونت ویروسی فعال در آن قسمت از بدن وجود داشته باشد ، می توانید کل علائم مرتبط با انواع دیگر عفونت های ویروسی را در آن منطقه مشاهده کنید" ، از جمله التهاب در گوش که می تواند شنوایی را مختل کند یا باعث وزوز گوش ، سرگیجه و عدم تعادل ، استوارت ، دانشیار گوش و حلق و بینی ، جراحی سر و گردن در دانشکده پزشکی جان هاپکینز توضیح می دهد.

کارشناسان هشدار می دهند که هنوز شواهد کافی برای ایجاد ارتباط مستقیم بین عفونت SARS-CoV-2 و مشکلات شنوایی وجود ندارد. عوامل دیگر ، مانند داروهایی که برای درمان COVID-19 استفاده می شوند ، بسیاری از آنها سمیت گوش یا سمی برای گوش هستند ، می توانند در ایجاد عارضه موثر باشند.

استوارت می گوید: "و این درک ما را از تفاوت بین کاهش شنوایی ناشی از عفونت ویروسی یا کم شنوایی ناشی از استفاده از داروی اتوتوکسیک که به دلایل درمانی تجویز می شود ، اشتباه خواهد گرفت."

محققان خاطرنشان كردند كه بيماري وخيم نيز مي تواند باعث كم شنوايي شود. و تلاش های بهداشت عمومی ، مانند ماسک و فاصله فیزیکی توصیه شده برای کاهش سرعت انتشار ویروس ، می تواند موارد شنوایی را که قبلاً نادیده گرفته شده است ، نشان دهد.

الیاس مایکلیدز ، MD ، مدیر برنامه کاشت حلزون و مدیر پزشکی شنوایی شناسی و گوش و حلق و بینی در مرکز پزشکی دانشگاه راش در شیکاگو ، در ماه های اخیر شاهد تعدادی از بیماران بوده است که می گویند شنوایی آنها از زمان ابتلا به بیماری همه گیر بدتر شده است.

او می گوید: "معلوم می شود که شنوایی آنها تغییر نکرده است" ، اما توانایی آنها در برقراری ارتباط با دیگران تغییر کرده است. مایکلیدز خاطرنشان می کند: "هنگامی که ماسک می پوشید ، صدای شما را خفه می کند و گاهی اوقات می تواند شنیدن شما را برای دیگران دشوار کند."

ماسک ها همچنین در توانایی صحبت کردن با نشانه های بصری در هنگام صحبت شخص دیگر اختلال ایجاد می کنند. "برای اکثر مردم ، این مسئله زیاد نیست. اما در بیماران مسن که ممکن است از قبل کم شنوایی داشته باشند ، این ممکن است گاهی اوقات را به جایی برساند که در درک گفتار مشکل داشته باشند. "

در حالی که محققان به مطالعه اثرات کوتاه مدت و بلند مدت عفونت SARS-CoV-2 ادامه می دهند ، کارشناسان می گویند مردم انتظار دارند که مطالعات بیشتری در زمینه شنوایی خاص مشاهده کنند. در این بین ، اگر دچار وخیم شدن یا کاهش شنوایی ناگهانی شدید ، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. مایکلیدس می گوید ، درمان زود هنگام می تواند از آسیب دائمی در برخی موارد جلوگیری کند. پزشک شما همچنین ممکن است ابزارهایی مانند سمعک را برای بهبود کیفیت زندگی شما توصیه کند.

.