فهرست بستن

دولت فدرال تصمیم می گیرد تا انتخابات زودهنگام سنا را از طریق نشان دادن دست برگزار کند – پاکستان

دولت فدرال تصمیم می گیرد تا انتخابات زودهنگام سنا را از طریق نشان دادن دست برگزار کند – پاکستان

کابینه فدرال تصمیم گرفته است تا از طریق نشان دادن دست ، از دادگاه عالی پاکستان در مورد برگزاری انتخابات آینده سنا راهنمایی بگیرد.

این جلسه امروز با نخست وزیری عمران خان در اسلام آباد برگزار شد.

تصمیم بر این شد که مرجعی در این زمینه توسط دادستان کل کشور طبق ماده 186 قانون اساسی به دادگاه اوج ارسال شود.

علاوه بر این ، دولت فدرال همچنین تصمیم گرفته است انتخابات سنا را به جای ماه مارس در فوریه برگزار کند.

عمران خان نخست وزیر تأکید کرد که اصلاحات قانونی فقط در جهت اطمینان از شفافیت در روند انتخابات است. وی گفت ما برای گفتگو با همه احزاب سیاسی در این مورد آزاد هستیم.

وزیر اطلاعات و صدا و سیما ، شیبلی فراز ، بعداً در جریان تصمیمات کابینه با اصحاب رسانه ، گفت که هدف ما اطمینان از انتخابات شفاف و معتبر مجلس عالی است.

وزیر اطلاعات گفت: لایحه ای نیز در رابطه با انتخابات سنا با هدف بررسی تجارت اسب در مجلس ارائه شده است. وی گفت که این امر به نفع همه احزاب سیاسی است به طوری که فقط آن دسته از نامزدهایی که از طرف احزاب معرفی می شوند به مجلس می آیند و احزاب براساس قدرت خود در دانشکده انتخاباتی کرسی ها را بدست می آورند.

گزارش کمیسیون تحقیق در مورد کمبود فرآورده های نفتی که اوایل سال جاری به کشور وارد شد نیز امروز در هیئت دولت ارائه شد.

وزیر اطلاعات گفت نخست وزیر کمیته ای را به ریاست وزیر برنامه ریزی اسد عمر تشکیل داده است تا مسئولیت کسانی که بحران دارند را تعیین کند. اعضای دیگر این کمیته شفقات محمود ، شیرین مزاری و اعظم سواتی هستند. کمیته توصیه های خود را در جلسه بعدی کابینه ارائه می دهد.

هیأت وزیران همچنین درمورد جزئیات کمیسیون ملی دارایی و سهمی که به استانهای تحت آن اختصاص داده شده است ، بحث و تبادل نظر کرد.

شیبلی فراز گفت که کابینه تأکید کرده است که مکانیزمی برای اطمینان از شفافیت و پاسخگویی نه تنها در بودجه های خرج شده توسط ولایات بلکه باعث تشویق آنها برای افزایش درآمد خود شده است.

نخست وزیر همچنین در مورد صندوق امداد Covid مطلع شد که در حال حاضر مبلغ 4.866 میلیارد روپیه دارد. 1.081 میلیارد روپیه توسط خیرین بین المللی کمک شده است در حالیکه خیرین داخلی 3.805 فقره در این صندوق اهدا کرده اند. طبق دستور نخست وزیر ، دولت فدرال این مبلغ را به 24.43 میلیارد روپیه افزایش داده است.

به کابینه اطلاع داده شد که پرداخت در قالب این صندوق به روش شفاف انجام می شود. حدود دو میلیون نفر از طریق این صندوق امداد نقدی اضطراری فراهم کرده اند.

نخست وزیر گفت که برنامه احسااس بزرگترین دستاورد دولت فعلی است و نهادهای بین المللی نیز آن را تشخیص می دهند. وی در ادامه گفت كه كاهش فقر رسالت او است.

عمران خان به دولت های استانی و اداره اسلام آباد دستور داد تا بازارچه های چرخ دستی (رحری) را بازنگری کنند تا معیشت مردم فقیر تحت تأثیر Covid-19 قرار نگیرد.

.