فهرست بستن

در حال حاضر انسان ها هنوز هم بهتر از ماشین ها هستند

در حال حاضر انسان ها هنوز هم بهتر از ماشین ها هستند

طبق گفته فورد و دیگران ، تاکسی های روبو کاملاً مستقل می توانند از ابتدای دهه آینده در خیابان های عمومی مستقر شوند. و در حالی که فناوری رانندگی خودکار با سرعتی بسیار سریعتر از آنچه تصور می شود پیشرفت می کند ، اما انسان ها در موارد خاص هنوز رانندگان بهتری هستند. اتومبیل های خودمختار برخی کارهای جبران کننده را انجام می دهند.

 Nextcar Bug art  Nextcar Bug art

سنسورهای مورد استفاده در اتومبیل های خودران – رادار ، لیدار ، دوربین ها – و نرم افزار همراه هنوز نمی توانند از جنبه های مشابه جمع آوری اطلاعات و پردازش مغز انسان پیشی بگیرند . این فرضیه مقاله سفید اخیر براندون شوتل ، مدیر پروژه در موسسه تحقیقات حمل و نقل دانشگاه میشیگان است.
Schoettle می نویسد: "ماشین آلات / رایانه ها به طور كلی برای انجام كارهایی مانند رانندگی مناسب هستند ، خصوصاً در مورد زمان واكنش (سرعت) ، خروجی و كنترل نیرو ، سازگاری و پردازش اطلاعات چند كانالی." اما او اضافه می کند که ، "رانندگان انسان هنوز هم به طور کلی از نظر استدلال ، درک و حس در هنگام رانندگی یک مزیت را حفظ می کنند."
به عنوان مثال ، یک فرد ممکن است تفاوت بین آسمان خاکستری و تریلر نیمه نیمه ای را که تقریباً یک رنگ است ، درک کند. همانطور که در تصادف مرگبار تسلا مدل S نشان داده شده ، یک ماشین خودران نمی تواند.
محدودیت های بی شماری دیگر برای سنسورها و نرم افزارهای خودران وجود دارد. انسانها حتی اگر خطوط جاده کمرنگ یا کاملاً از بین بروند می توانند در خط خود بمانند. آنها همچنین می توانند به راحتی و به راحتی تشخیص دهند که آیا شخصی که از خیابان عبور می کند به جای توجه به اتومبیلی که به سمت او می رود ، به تلفن خیره شده است.
 Velodyne LiDAR  Velodyne LiDAR
در حالی که یادگیری ماشینی در نهایت قادر به رمزگشایی از حرکات دستی است که رانندگان انسان از آن برای برقراری ارتباط استفاده می کنند ، مانند عبور موج در یک توقف چهار طرفه ، رمزگشایی تماس چشمی ظریف اما حیاتی این مورد مشترک بین رانندگان و عابران پیاده ممکن است بیشتر طول بکشد. محققان دانشگاه واشنگتن اخیراً نشان دادند که چگونه اتومبیل های خودران را می توان حتی با اصلاحات اندک در علائم راهنمایی و رانندگی گول زد ، در حالی که انسان می تواند با یک نگاه فوراً ، مثلاً یک علامت ایست یا حتی سرعت مجاز را تشخیص دهد. اینکه آیا آنها اطاعت می کنند موضوع دیگری است.
شب مانند خفاش رانندگی کنید
اما به اندازه مهارت برخی از انسانها در رانندگی ، ماشین آلات دارای مزایای مشخصی هستند.
طبق گفته Schoettle ، وی با اشاره به سنسورهای راداری که می توانند شب ها بسیار بهتر از انسان "ببینند" ، "اگرچه هیچ سنسوری به طور کامل با قابلیت های سنجش انسان برابر نیست ، اما برخی از قابلیت ها برای راننده انسانی امکان پذیر نیست."
طبق بنیاد AAA برای ایمنی ترافیک ، احتمال سقوط مرگبار در شب چهار برابر بیشتر است. چشم انسان می تواند حدود 250 فوت در شب را ببیند و چراغ های جلو می توانند منطقه را در حدود 350 فوت جلوتر از وسیله نقلیه روشن کنند. مانند خفاش هایی که از این فناوری الهام گرفته اند ، حسگرهای راداری حتی در نور کم یا کم نور اجسام را تا 820 فوت جلو تشخیص می دهند. عمق میدان سنسورهای لیدار مشابه است و می تواند اجسام را 360 درجه در اطراف خودرو تشخیص دهد.
تلفیق این قابلیت ها از طریق همجوشی سنسور و نرم افزار باعث می شود که فناوری خودرانگی برتر از انسان باشد. اما در حال حاضر ، "شما احتمالاً در اتومبیل خودران نسبت به 16 ساله یا 90 ساله ایمن تر هستید. اما احتمالاً با یک راننده هوشیار ، با تجربه و میانسال ایمن تر هستید. شوتر به Wired گفت: "
حسگرها و نرم افزارها حواس پرت ، خسته ، مست و سنگسار نمی شوند و در شب و در شرایط کم نور بهتر می توانند ببینند. بنابراین شرط می بندم که با پیشرفت فن آوری خودران با جهش و کران ، وسایل نقلیه خودمختار به سرعت از توانایی انسان پیشی می گیرند. شاید حتی در دهه آینده.

var facebookPixelLoaded = false؛
window.addEventListener ('load'، function () {
document.addEventListener ('scroll'، facebookPixelScript)؛
document.addEventListener ('mousemove'، facebookPixelScript)؛
})

تابع facebookPixelScript () {
اگر (! facebookPixelLoaded) {
facebookPixelLoaded = درست است؛
document.removeEventListener ('scroll'، facebookPixelScript)؛
document.removeEventListener ('mousemove'، facebookPixelScript)؛

! تابع (f ، b ، e ، v ، n ، t ، s) {if (f.fbq) بازگشت ؛ n = f.fbq = تابع () {n.callMethod؟
n.callMethod.apply (n ، استدلال ها): n.queue.push (آرگومان ها)}؛ if (! f._fbq) f._fbq = n؛
n.push = n؛ n.loaded =! 0؛ n.version = '2.0'؛ n.queue = []؛ t = b.createElement (e)؛ t.async =! 0؛
t.src = v؛ s = b.getElementByTagName (e) [0]؛ s.parentNode.insertBefore (t، s)} (پنجره ،
سند ، "اسکریپت" ، "// connect.facebook.net/en_US/fbevents.js")؛

fbq ('init' ، '454758778052139')؛
fbq ('آهنگ' ، "PageView") ؛
}
}