فهرست بستن

آیا الان خرید است؟ چه چیزهایی باید در مورد فهرست برتر جهان بدانید | تجارت روزانه سرمایه گذار

آیا الان خرید است؟ چه چیزهایی باید در مورد فهرست برتر جهان بدانید | تجارت روزانه سرمایه گذار

اگر فقط به دنبال یک سهام برای خرید هستید ، شکست دادن سهام SPY یا SPDR S&P 500 Trust (SPY) دشوار است. فقط یک معامله بلافاصله شما را با هزینه بسیار کمی در معرض کل بازار و S&P 500 قرار می دهد.X
آیا می خواهید سهام مایکروسافت (MSFT) داشته باشید؟ و سهام اپل (AAPL)؟ همچنین الفبا (GOOGL)؟ تمام سهام برتر فناوری در آنجا هستند. و مارک های معتبر مصرفی مانند دیزنی (DIS) ، والمارت (WMT) و اکنون تسلا (TSLA) چه می کنید؟ بله ، آنها نیز در جاسوسی هستند. در واقع ، اگر سهام SPY را خریداری کنید ، فوراً صاحب داغترین سهام 500 و Standard & Poor's می شوید. درست مثل آن. مهم نیست که چه کسی برنده شود ، شما برنده خواهید شد.

این یک سهام که همه آن را در اختیار دارد چیست؟
سهام جاسوسی چیست؟
SPY یک صندوق قابل معامله در بورس است که کلیه سهام شاخص استاندارد و پورز 500 را در اختیار دارد. S&P 500 بدون شک مهمترین معیار بازار است که توسط سرمایه گذاران و بازرگانان در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد – زیرا این شاخص برای تریلیون دلار سرمایه گذاری است.
S&P 500 که در سال 1926 ایجاد شد ، روند صعود و سقوط بزرگترین 500 سهام در بورس های ایالات متحده را دنبال می کند. و S&P 500 به دلیل برتری نسبت به رقبا ، به عنوان معیار قطعی بازار سهام ایالات متحده در میان بیشتر سرمایه گذاران دیده می شود.
10 دارایی برتر جاسوسی کدامند؟
از آنجا که سهام SPY صاحب تمام سهام S&P 500 است ، دارایی های آن یک کتاب باز است. و SPY به سهام با ارزش بازار بیشتر اهمیت بیشتری می دهد ، بنابراین می توانید در هر زمان بدانید که بالاترین سهام آن چیست.
توجه به این نکته مهم است که سهام جاسوسی سهام را بر اساس ارزش سهام موجود برای تجارت توزین می کند. این بدان معناست که توسط بزرگترین شرکتها تحت سلطه است. فقط 15 ارزشمندترین سهام سهام SPY تقریباً یک سوم ارزش آن را تشکیل می دهد. و اکنون دو شرکت بیش از 5٪ سهام جاسوسی را ادعا می کنند.

نام شرکت
نماد
ارزش بازار (میلیارد دلار)
وزن در جاسوسی

سیب
(AAPL)
2،016 دلار
5.8٪

مایکروسافت
(MSFT)
1،776 دلار
5.4٪

Amazon.com
(AMZN)
1554 دلار
4.0٪

الفبا
(GOOGL)
1373 دلار
3.7٪

فیس بوک
(FB)
803 دلار
2.1٪

تسلا
(TSLA)
604 دلار
1.5٪

Berkshire Hathaway
(BRKA)
576 دلار
1.5٪

JPMorgan Chase
(JPM)
460 دلار
1.4٪

جانسون و جانسون
(JNJ)
426 دلار
1.3٪

ویزا
(V)
445 دلار
1.1٪

منبع: خیابان ایالتی از 25 مارس 2021
چرا S&P 500 بهتر از داو جونز است؟
در پچ پچ بازار اغلب به میانگین صنعتی داو جونز استناد می شود. اما S&P 500 به عنوان معیار واقعی و دقیق سهام ایالات متحده تلقی می شود. کنجکاوی در نحوه محاسبه داوجونز جذابیت آن را به عنوان یک سنج واقعی سهام محدود می کند. و S&P 500 معیار بهتری برای بازار است ، به عنوان مثال:

  • گسترده تر است: S&P 500 دارای 500 سهام از 30 سهام داو جونز است.
  • نماینده كاملاً "بازار" است. S&P 500 به شرکتهایی که بیشترین ارزش تجارت را در بازار دارند ، وزن بیشتری می بخشد. مسلماً این یک روش برتر از Dow است. سهام Dow سهام را بر اساس قیمت هر سهم تعیین می کند. این منطقی نیست ، زیرا نباید به UnitedHealth (UNH) چندین برابر بیشتر از Verizon (VZ) نفوذ داد ، فقط به این دلیل که بیش از 340 دلار در هر سهم و Verizon فقط 55 دلار معامله می کند. S&P 500 از نظر وزنی تقریباً یکسان است ، زیرا ارزش هر دو آنها تقریباً 300 میلیارد دلار است.
  • بیشتر مبتنی بر قوانین است. S&P 500 کمتر به مداخله انسان اعتماد می کند. همزمان با وارد شدن و خارج شدن سهام ، تغییراتی در Dow ​​و S&P 500 ایجاد می شود. و انسانها با S&P 500 و Dow درگیر پروسه انتخاب می شوند. اما از آنجا که S&P 500 تقریباً سهام کل سهام ایالات متحده را در اختیار دارد ، در مورد آنچه که وارد می شود و آنچه که بیرون می آید قضاوت کمتری وجود دارد.

ETF چیست؟
موسسه شرکت سرمایه گذاری می گوید ، SPY محبوب ترین از نزدیک به 2000 ETF است که بیش از 3 تریلیون دلار دارایی سرمایه گذار دارند. بیش از 300 میلیارد دلار فقط در جاسوسی سرمایه گذاری شده است.
و ETF ها که بیش از 25 سال پیش ایجاد شده اند ، هم اکنون در زمره سریعترین رشد و رشد خودروهای سرمایه گذاری در جهان قرار دارند. مانند صندوق های سرمایه گذاری مشترک ، ETF ها سرمایه گذاری هایی هستند که تعداد زیادی سرمایه دیگر دارند.
و ETF می تواند مالک همه چیز باشد ، از سهام جداگانه مانند سهام SPY گرفته تا اوراق قرضه ، کالاها و ارزها. تقریباً تمام ETF صاحب سرمایه گذاری های دیجیتال هستند. سهام SPY صاحب سهام سهام S&P 500 است که محبوب ترین شاخص است. اما سایر ETF سهام در شاخص های دیگر مانند سهام کوچک و سهام متوسط ​​دارند. همچنین می توانید ETF هایی را خریداری کنید که فقط سهام رشد یا سهام ضربتی دارند که سهام ارزش نامیده می شوند. برخی از ETF فقط سهام موجود در شاخص های خاص بخش ، مانند فناوری اطلاعات یا خدمات نرم افزاری را خریداری می کنند.
و همچنین ETF های عجیب و غریب بیشتری وجود دارد. برخی از "ETF های معکوس" با سقوط بازار ارزش خود را افزایش می دهند. و برخی کالاهای خود مانند طلا یا نقره را دارند.
 ETF چیست؟ ETF چیست؟ ETF می تواند شامل سهام ، اوراق قرضه ، کالاها و ارزها باشد. مثل هر سهامی قابل خرید و فروش هستند.
بخشهای برتر جاسوسی کدامند؟
مزیت دیگر سهام SPY این است که دلار سرمایه گذاری شما را در تمام 11 بخش پخش می کند. فقط در یک تجارت واحد ، شما صاحب سهام فناوری ، سهام مصرف کننده ، خدمات سودآور و بقیه هستید. باز هم ، سهام SPY وزن بیشتری به بخشهای حاوی باارزش ترین سهام می دهد.
و جای تعجب نیست که فناوری بر سهام SPY غالب است زیرا سهام فناوری مگا بیشترین نقاط را به خود اختصاص داده است. سهام فناوری بیش از یک چهارم سهام SPY را تشکیل می دهد و به دنبال آن مراقبت های بهداشتی فقط 14٪ است.
برخی ممکن است نگران باشند که سهام SPY در بخشهای برنده بارگیری می شود. اما به یاد داشته باشید اگر بخش دیگری شروع به عملکرد بهتر کند ، وزن دهی های بخش تغییر می کند.

بخش
SPY We وزن

فناوری اطلاعات
26.6٪

مراقبت های بهداشتی
13.0٪

اختیار مصرف کننده
12.4٪

خدمات ارتباطی
11.1٪

امور مالی
11.3٪

صنایع
8.8٪

کالاهای اساسی مصرف کننده
6.2٪

خدمات رفاهی
2.7٪

مشاور املاک
2.5٪

مواد
2.7٪

انرژی
2.9٪

منبع: خیابان ایالتی از 25 مارس 2021
آیا می توانید فقط یک بخش سهام SPY بخرید؟

سهام SPY به گونه ای طراحی شده است که شما را در معرض 11 بخش قرار دهد. اما ممکن است بخواهید فقط تعداد کمی از بخش ها را در اختیار داشته باشید. ممکن است بخواهید میزان تماس خود را با بخشهای خاصی افزایش دهید. و 500 ETF S&P وجود دارد که فقط یک بخش را ردیابی می کند.
چرا سهام جاسوسی مهم است؟
سهام SPY قدیمی ترین و بزرگترین ETF است ، بیشتر به این دلیل که اولین سهام S&P 500 بود. اگر سهام SPY بخرید ، سهام کل S&P 500 را در اختیار دارید. این یک پیشنهاد جذاب است. سرمایه گذاران ETF ، ایالت استریت ، می گویند سرمایه گذاران بیش از 300 میلیارد دلار سهام SPY دارند. و تقریباً 18 میلیارد دلار سهام روزانه با هم معامله می کنند که گواه تقاضای گسترده برای سهام است.
چه گزینه های دیگر وجود دارد؟ هزینه آنها چقدر است؟
SPY بزرگترین ETF است که شاخص S&P 500 را ردیابی می کند ، اما با رقابت شدیدی روبرو است. State Street Global Advisors سهام SPY را حمایت مالی می کند ، اما نهفته در شاخص S&P 500. S&P 500 متعلق به S&P Dow Jones Indices است ، شرکتی که حق استفاده از شاخص را مجوز می دهد. و این بدان معناست که هر کس دیگری در صورت پرداخت هزینه ، در ارائه S&P 500 ETF رقیب باز است. شرکت های زیادی وجود دارند که S&P 500 ETF را ارائه می دهند.
بنابراین ، با S&P 500 ETF به اندازه و هزینه ها توجه کنید. شما نمی خواهید برای آنچه باید یکی از کمترین هزینه و دارایی اصلی شما باشد ، بیش از حد پرداخت کنید. سهام SPY هزینه بسیار کمی دارد ، فقط 0.095٪ سالانه. این بدان معناست که اگر 25000 دلار سرمایه گذاری کنید ، فقط 23.75 دلار در سال پرداخت خواهید کرد. اگر صندوق سرمایه گذاری مشترک سهام را که سالانه 0.55٪ شارژ می کند پرداخت کنید ، این مبلغ را با 137.50 دلار مقایسه کنید.
پرداخت کمتر به سهام خود در جاسوسی
اما برخی از S&P 500 ETF حتی کمتر شارژ می شوند. به عنوان مثال ، ایالت State SPDR Portfolio S&P 500 ETF (SPLG) را ارائه می دهد ، که S&P 500 را ردیابی می کند (بزرگترین سهام ایالات متحده را قبلاً ردیابی کرده بود). اما فقط 0.03٪ شارژ می شود. این فقط یک نمونه از ETF "کلون" با هزینه کمتر است. این ETF ها می توانند در هزینه های شما صرفه جویی کنند.
سپس Vanguard S&P 500 ETF (VOO) وجود دارد که فقط 0.03٪ شارژ می گیرد و آن را در سال 0.01٪ ارزان تر از iShares Core S&P 500 ETF (IVV) با 0.04٪ می کند. اگر 25000 دلار سرمایه گذاری کنید ، 2.50 دلار در سال صرفه جویی خواهید کرد. اکثر کارگزاران بزرگ به شما اجازه می دهند هر یک از این ETF ها را خریداری کنید و هیچ کمیسیون معاملاتی پرداخت نمی کنید.

ETF
نماد
دارایی ها (میلیارد دلار)
نسبت هزینه

SPDR S&P 500 ETF Trust
جاسوسی
336 دلار
0.095٪

iShares Core S&P 500 ETF
IVV
260 دلار
0.04٪

Vanguard S&P 500 ETF
VOO
203 دلار
0.03

ETF کلاه بزرگ شوآب ایالات متحده
SCHX
28 دلار
0.03

نمونه کارها SPDR S&P 500
SPLG
9 دلار
0.03

منبع: ETF.com
آیا SPY سود سهام پرداخت می کند؟
کاملاً ، SPY سود سهام پرداخت می کند. سهام SPY سود سهام صادر شده توسط تمام سهام سود دهنده در S&P 500 را جمع آوری می کند – و آنها را به شما پرداخت می کند. و در حال حاضر ، بازده سود سهام SPY تقریباً 1.5٪ است. این بدان معناست که اگر 25000 دلار در سهام SPY سرمایه گذاری کنید ، 400 دلار در سال ، به صورت سه ماهه ، به عنوان سرمایه گذاری دریافت خواهید کرد.
سهام جاسوسی – آیا اکنون خریدی انجام می شود؟
اگر یک سرمایه گذار بلند مدت هستید ، هر زمان زمان مناسبی برای خرید سهام SPY است. با توجه به تنوع آن ، SPY سهام نهایی "آن را تنظیم کنید و فراموش کنید" است. در دراز مدت ، S&P 500 از سال 1928 به طور متوسط ​​9.9 درصد در سال بازده داشته است. به سختی می توانید بسیاری از نمایش های بهتر و کم هزینه را که می توانید برای همیشه برپا کنید پیدا کنید. به خاطر داشته باشید ، اگر سهام SPY را خریداری و نگه دارید ، سه ماه سود سهام پرداخت خواهید کرد.
حتی وارن بافت ، سرمایه گذار مشهور ، اغلب به خرید و نگهداری S&P 500 به سرمایه گذار توصیه می کند.
تجزیه و تحلیل فنی SPY – آیا اکنون یک خرید است؟
از طرف دیگر ، برخی از سرمایه گذاران با تاکتیک بیشتری از سهام SPY استفاده می کنند. آنها برای گرفتن تحرکات بازار ، بیرون و بیرون می زنند. اگر این نوع سرمایه گذار هستید ، باید بیشتر به اقدامات فنی در بازار گسترده توجه کنید.
IBD's Market Pulse به شما می گوید که S&P 500 در روند صعودی تأیید شده ای وجود دارد یا خیر و یا اکنون یک نقطه ورود خوب است. و بورس اوراق بهادار امروز روند شکسته شدن بازار را به شما نشان می دهد که به شما خواهد گفت در کوتاه مدت یا خارج از سهام جاسوسی هستید.
و یک نکته آخر وجود دارد. درست است ، شما با جاسوسی صاحب بزرگترین برندگان بزرگ هستید. اما از آنجا که شما صاحب تمام سهام S&P 500 هستید ، صاحب همه سگ ها نیز هستید. وقتی سهام شرکت های غول پیکر با وزن های زیاد در S&P 500 سقوط کند ، این می تواند یک مشکل باشد.
به همین ترتیب ، از آنجا که SPY سهام بسیاری از سهام را دارد ، معمولاً سودهای عظیم به سختی عملکرد کلی ETF را از بین می برند. و اگر یک سهام فقط 0.5٪ از شاخص باشد ، حتی اگر اوج بگیرد ، سوزن را زیاد حرکت نمی دهد.
حتی در این صورت ، سهام SPY یک سهام اصلی است که تقریباً در پرتفوی سهام هر سرمایه گذار نقش دارد.
مت کرانتز را در توییترmattkrantz دنبال کنید
شما همچنین می توانید مانند:
ETF چیست و ETF چگونه کار می کند؟
تفاوت بین ETF و صندوق سرمایه گذاری مشترک: موارد کلیدی که باید بدانید
دسترسی کامل به لیست ها و رتبه بندی سهام IBD را بدست آورید
سهام برای خرید: آیا زمان خرید یا فروش این سهام با کلاهک بزرگ فرا رسیده است؟
11 سهام برنده حتی بیشتر از اوراق نقدی پول پرداخت می کنند